ראיון אביבי עם Tellkiddo - המותג השבדי הכי מתוק שיש - TAMARMOR
Tellkiddo Play bag

24/03/2018
 • tellkiddo
 • ילדים

ראיון אביבי עם Tellkiddo – המותג השבדי הכי מתוק שיש

בשנת 2014, בזמן חופשת הלידה השניה שלי, ישבתי שעות על האינטרנט וחיפשתי מה לקנות… (סיפור נדיר שלא קרה לאף אמא, אני יודעת….). כבר אז יכולות הרכישה האינטרנטיות שלי היו מפותחות ביותר, שלא לומר הקדימו את זמנן. הייתי קונה ברשת בגדים, מצרכים, תמונות, רהיטים ואפילו מושב אסלה! או בקיצור – מה שלא הגיע לפתח דלתי, לא זכה לתשומת ליבי.  ובעודי משוטטת ב Etsy ומחפשת אביזרים מעוצבים לחדר הילדים, נתקלתי בחנות שמוכרת שקי אחסון מנייר עם הדפס של דובי. בשחור לבן. הכי סקנדי שיק שיש, שבדיוק פרץ לתודעה שלנו והציף את הרשת. שמה היה Tellkiddo. באותו רגע הזמנתי שניים! וגם פוסטר שיתאים.

Tellkiddo - Interview ROOMER Blog

הכל התחיל בדובי

פגשתי את מריה בתערוכת הריהוט בסטוקהולם, ואני התפלאתי איך היא יוצאת עם התינוק בשלג הזה (כן תמר!! כי היא תישאר איתו בבית במשך חצי שנה בטח…!!). אז המותג היה בקושי בן שנה, ומריה כבר לא האמינה כמה הוא הצליח. איך הדובי המתוק הזה מכר לה כבר מאות שקי נייר ופוסטרים לכל העולם. מאז עברו כמה שנים, אלפי שקי נייר, 100 אלף עוקבים באינסטוש ועוד כמה מוצרים מעוצבים.

ספרי לי קצת איך הכל התחיל…

הכל התחיל כשסם היה בן 4 חודשים. בשבדיה חופשת הלידה יכולה להמשך שנה וחצי (בתשלום?!?! כן בתשלום…). היום בשבדיה קלטו שזה קצת מעמיס להם על הכלכלה (בוקר טוב שבדיה) ושינו את החוק ליותר שוויוני. מזה אומר? שאם ההורים יסכימו לחלק את חופשת הלידה בין שניהם, הם יקבלו אפילו יותר כסף!!! (תמשיכי שבדיה.. זה לא כואב לנו בכלל, הישראלים…).

אחרי כמה שנים בקריירה באסטרטגיה שווקית, עבודה שמאוד אהבתי דרך אגב, סם נולד עם מחלת לב (היום הוא בריא תודה לאל!) והיה קשה לחשוב על קריירה תובענית בשילוב ילד חולה בבית. אז עזבתי את המשרה המבטיחה ונשארתי איתו בבית. יום אחד, החלטנו לצבוע את הקירות בבית ופרשנו על הרצפה נייר כדי שלא תתלכלך. מכירים את הנייר הממוחזר החום הזה? כזה. ואז עלה לי רעיון (ככה מתחילות כל האגדות הרי…) לקחת את הנייר החום הזה ולעשות ממנו שק לכל הצעצועים של סם. בהשכלתי אני מעצבת גרפית אז ישר חשבתי מה אני יכולה לצייר עליו. אז ציירתי דובי וצילמתי אותו לאינסטגרם.

tellkiddo toys bag

ומשם הכל היסטוריה 🙂 …

בול! התמונה הפכה לויראלית ופשוט טסה ברחבי הרשת. אני זוכרת שהשכבנו את סם לישון, ישבנו גמורים על הספה מול הטלויזיה (חיי הורים… ברור), והטלפון פשוט התפוצץ מלייקים ותגובות של אנשים מכל העולם שרצו לקנות את השק. באותו לילה כבר הכנתי שבלונה להדפסה של הדב הזה.

כל זה קרה לפני ארבע וחצי שנים כשחדרי ילדים היו עוד חדר מבולגן בבית או מחסן לצעצועים. אולי רק באוסטרליה התחילו לעצב חדרי ילדים בסטייל, אבל בשבדיה זה עוד היה בחיתולים (מה?? הסקנדינביים לא היו ראשונים?? מסתבר שבמקרה הזה לא…). לא היה לי אתר מוכן ולכן החלטתי להתחיל למכור ב Etsy. אהבתי מאוד לקנות שם ומאוד התחברתי לקהילת האמנים שמוכרים שם ופשוט התחלתי לייצר שקים ולמכור אותם שם.

Tellkiddo paper bag

Tellkiddo paper bag

בשלב הזה, האם עדיין התייחסת לזה כאל תחביב? או שכבר הבנת שיש לך פה עסק רציני?

בהתחלה זה לגמרי היה סייד קיק. אז מכרנו כמה שקים באטסי. בכסף מהמכירות בנינו אתר עצמאי והמשכנו למכור גם שם (כן כן, לא הושקע סנט אחד מכיסם בעסק…).  אני כבר התארגנתי על חזרה למשרה הקודמת שלי והגעתי לפגישה עם הבוס שלי. כשהוא הציע לי את התפקיד החדש, שהיה בכמה רמות מתחת לג׳וב הקודם שלי כבר התחלתי לפזול לכוון Tellkiddo. בשבדיה, בגלל שהנשים נמצאות בחופשת לידה שנה וחצי, כאשר הן חוזרות לעבוד הן צריכות להתחיל מהתחלה… אז כל הקולגות הגברים שהתחילו לעבוד איתי כבר היו במשרות רמות, ואני הייתי צריכה להתחיל מלמטה. מאוד מתסכל!! אז התפטרתי ובעצם התחלתי להשקיע את כל כולי בעסק.

Tellkiddo paper bag

לא מייד אין צ׳יינה

נושא מאוד רגיש אצל מריה, וגם בקרב הרבה מהמעצבים העצמאיים באירופה (ובכל העולם האמת) הוא נושא החיקויים הלא חוקיים. אני יודעת שהרבה מקוראיי אוהבים עיצוב ואסתטיקה וגם מבלים המון באתרי קניות כמו AliExpress. הפיתוי הוא עצום ואני מודה שחולת אונליין כמוני חטאה לא פעם ברכישות של חיקויים טרנדיים במחירי בדיחה. ״מה?? כרית ב40$?? בעלי יש אותה ב11$״… אז מאחורי המחירים האלה עומדים הרבה יותר ממוצר זול.

מה קורה היום עם כל תעשיית ההעתקות והייצור ההמוני בסין? איך זה משפיע עלייך?

בתחילת 2015 חברה קוריאנית העתיקה את השקים של Tellkiddo ומכרה אותם בזול. אני לא הייתי מוכנה לוותר ונלחמנו בהם משפטית. ואפילו ניצחנו. הם הפסיקו לייצר. היום זה מאוד קשה להלחם ולאכוף את זה. ובתכלס מה שקורה זה – אנחנו (אני ועוד הרבה מעצבים עצמאיים) מעצבים עבור החברות הגדולות בסין. בחינם. ניסיתי לרוץ עם קמפיין בפייסבוק והקמתי קבוצה שנקראת ״Independant Brands United״ שפועלת נגד החיקויים והגניבות אבל היום זה באמת קשה הרבה יותר. השבדים פתחו ערוץ ימי ישיר עם סין כדי לקדם את הכלכלה וזה פשוט עשה את ההפך… לפחות לכל היצרנים המקומיים הקטנים.

Tellkiddo bed sheets

מה באמת קורה כשמישהו קונה חיקוי?

כשאנחנו קונים חיקוי מיצרן המוני אנחנו לא באמת יודעים ממה הוא עשוי. האם הפלסטיק רעיל? האם הבד אורגני ועשוי כותנה איכותית? האם יש בו כימיקלים שיכולים להזיק לעור של התינוקות שלנו? אנחנו לא יודעים מי ייצר אותו. האם ילדים נוצלו כדי לייצר מליוני חיקויים בזול? אלה דברים שאנחנו כצרכנים צריכים לבדוק.

כל תעשיית החיקויים מגלגלת מליארדים, אבל יש הבדל בין חיקוי של גוצ׳י שזו חברה שמגלגלת מליונים לבין חיקוי של מעצב מקומי שנלחם כדי לסגור את החודש…

מנכ״ל עליאספרס אמר פעם שהם מייצרים ואנחנו (המעצבים) אחראים על השווק. זה מאוד מתסכל. ואנחנו נמשיך להלחם.

Tellkiddo Play bag

אמוש יש רק אחת

שאלת מליון הדולר! קריירה ואמהות. איך את משלבת את שניהם? מה הכי חשוב בעינייך?

כשעבדתי כשכירה ההפרדה היתה מאוד ברורה. במשרד התעסקתי בעבודה ובבית התעסקתי בחיי הפרטיים. ברגע שהפכתי לעצמאית הכל התערבב. העבודה והאמהות השתלבו אחד בשני ולדעתי זה מה שייצר את Tellkiddo. בסוף אני בנאדם אחד עם מוח אחד. אנחנו הולכים לפגישות עם הילדים היום. והאנשים שאנחנו נפגשים איתם כבר מקבלים את זה. זה חלק מהמותג שלנו.

Tellkiddo fabric bag

מהיכן את שואבת השראה?

מה, זה לא ברור? 🙂 השק הראשון נולד כשרציתי לאייר משהו לסם ומאז זה ממשיך. השקים עם האותיות גם הם נולדו כשרצינו ללמד אותו את ה ABC. עצם נוכחותם מפרה אותי.

הקולקציה החדשה!! גלי לנו קצת…

הפעם אנחנו מחדשים בגזרת שקי הבד. שקים גדולים לאחסון הצעצועים הגדולים ושקים קטנים לכל השמונצעס… החידוש הגדול הוא בשק הבד החדש Cubbie. השק הזה (Cubbie בעברית גור) הוא בעצם תיק בד שאפשר  לאחסן בו מה שרוצים. הוא כמובן עשוי מבד אקולוגי ללא חומרים רעילים.

Tellkiddo Cubbie bag

את המוצרים של מריה אפשר למצוא באתר הישיר שלה (היא שולחת לארץ די בזול), או בחנות שלה ב Etsy.

וככה נראית שבדית שלא ראתה שמש חצי שנה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

 1. מיכל אגם3 שנים ago

  באמת כיף וכיף לנו ששתפת ולמדנו והחכמנו

  1. Tamar Mor3 שנים ago

   מיכלי תודה מותק

 2. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה3 שנים ago

  איזה ראיון מוש! המוצרים נהדרים ואני גם רוצה חברה שבדית. ואזרחות…

  1. Tamar Mor3 שנים ago

   מה היית כותבת בסטילטו? אם היית שבדית??

 3. יערה ש3 שנים ago

  פוסט מקסים!! כן ירבו!

  1. Tamar Mor3 שנים ago

   תודה יערה!!! מנסה להרבות אותם 🙂

 4. ציפי3 שנים ago

  אחלה פוסט

  1. Tamar Mor3 שנים ago

   תודה ציפי!!

shopshop

Western Style!
כי אם כבר קריר-אז סווטשרט כזה!
Orange Sunnys-Orange World
מצבעי הסתיו הטרנדיים ביותר!
TREND ALERT!
כי מנומר זה לנצח!

בא לכם גם דיבור צפוף? אחד על אחד?

פעם ב... אצלכם במייל

נרשמת בהצלחה!